Оригінатори

     НДІ польовництва та овочівництва м. Нові Сад заснований у 1938 році при Міністерстві сільського господарства Королівства Югославії як самостійна експериментальна дослідницька станція, що згодом перетворилася в один із найбільших європейських центрів із вивчення, створення та впровадження нових сортів сількогосподарських культур. Фахівцями інституту створено 956 сортів та гібридів олійних, злакових, овочевих, промислових, лікарських рослин, серед яких 318 вирощуються у 26 країнах світу, від Аргентини до Кітаю

    На сьогоднішній день Інститут - це державна установа, що підкоряється Міністерству науки і захисту навколишнього середовища Уряду Республіки Сербії. Він реалізує численні наукові проекти, що фінансуються державою. Крім цього, Інститут бере участь у різних видах міжнародного наукового співробітництва за допомогою міжнародних проектів.

   В даний час Інститут займає лідируючу позицію у сфері селекції рослин та інших сільськогосподарських досліджень, як в країні, так і за її межами. Про це свідчать численні візити ділових людей з різних країн світу та ряд визнань отриманих Інститутом протягом історії його розвитку.

  Наукові дослідження інституту в області селекції спрямовані на досягнення високої врожайності рослин, а також іх стійкості до абіотичних і біотичних стресів. Саме завдяки своїй якості гібриди соняшнику та кукурудзи сербської селекції цінуються українськими  сільгоспвиробниками.

   Гібриди НДІ польовництва та овочівництва м. Нові Сад (Сербія) добре відомі українським сільгоспвиробникам завдяки своїй якості, високій врожайності, стійкості до хвороб, шкідників, стресових умов.

  Компанія «Нертус Агро» - офіційний партнер інституту і має офіційне право на виробництво насіння гібридів соняшнику, кукурудзи на батьківських формах сербської селекції.