Про компанію

Нертус Агро

У 2010 році компанія  НЕРТУС  відкрила новий напрямок діяльності: виробництво насіння високоврожайних гібридів соняшнику і кукурудзи сербської селекції.

В рамках цього проекту було засновано аграрну компанію НЕРТУС АГРО, яка вирощує насіння гібридів в умовах суворої просторової ізоляції в господарствах східної, центральної та південної України.

Агрономи Нертус Агро спільно з фахівцями Інституту м.Нові Сад контролюють розвиток рослин протягом всього періоду вегетації.

Від насіння до врожаю

Висока якість генетичного матеріалу – не єдина умова отримання якісного насіння. Тільки бездоганне дотримання всіх етапів технологічного процесу дозволяє отримати високоякісний посівний матеріал.

Під час передпосівної підготовки поверхня полів ідеально вирівнюється. Це забезпечує однакову глибину посіву насіння і гарантує появу дружних сходів. В обов’язковому порядку вноситься необхідна кількість мінеральних добрив для забезпечення культурних рослин всіма елементами живлення протягом всього періоду вегетації.

Сумлінна праця

До моменту цвітіння в посівах обов’язково видаляються всі нетипові рослини. Це забезпечує високий рівень гібридності насіння, що вирощується. Також, з метою забезпечення високої якості та генетичної чистоти гібридного насіння до моменту цвітіння кукурудзи проводиться видалення волотей на материнських формах рослин. А в посівах соняшнику протягом усього періоду цвітіння видаляються фертильні рослини материнської лінії.

Для підвищення ефективності запилення на ділянках гібридизації встановлюють вулики з бджолами із розрахунку не менш трьох бджолиних сімей на 1 гектар посівів.

Одним з найважливіших етапів виробництва гібридного насіння є видалення батьківських рослин з посіву відразу після закінчення цвітіння. Тим самим виключається механічне засмічення майбутнього посівного матеріалу і забезпечується його висока однорідність.

Історія

 1. 2010

  Дата заснування компанії Нертус Агро. Основна діяльність компанії – виробництво і доробка насіння соняшнику і кукурудзи

 2. 2011

  Введено в експлуатацію насіннєвий завод з обладнанням німецької компанії PETKUS.

  Виробнича потужність:

  Соняшник – 1500 т / рік

  Кукурудза – 600 т / рік

 3. 2015

  Під керівництвом селекціонерів Селекційно-генетичного інституту, створення селекційного відділу по соняшнику та кукурудзі.

 4. 2016

  Селекційна робота під кураторством  Добружанського інституту сільського господарства (Болгарія)

 5. 2017

  Реєстрація гібридів соняшнику  Добружанского інстітута землеробства, м Генерал Тошево, Болгарія

 6. 2018

  Співпраця з турецькою насіннєвою компанією «Tekcan Tarim». Пошук  високоолійного гібриду стійкого до вовчка (А-Н)

 7. 2019

  Реєстрація власних гібридів соняшнику Імілайн, Анхель, Сангай. Гібридів кукурудзи Нертус 183 СВ, Нертус 271 МВ

 8. 2020

  Спільно з Інститутом рільництва і овочівництва Нові Сад реєстрація нових гібридів соняшнику НА Сурінда, НА Санрайз,  НА Ліра, НА Грінвіч, НА Іміленд, НА Конкорд

Оригінатори

Інститут засновано в 1938 році. Саме 15 вересня 1938 року розпочала роботу Сільськогосподарська дослідна і контрольна станція в місті Нові  Сад, яку заснувало Міністерство сільського господарства Королівства Югославії. У той час в Інституті працювало лише 13 співробітників. Переживши численні реорганізації і перейменування,  Сільськогосподарська дослідна і контрольна станція перетворилася на провідну селекційну структуру  Європи з штатом наукових співробітників більше 500 чоловік.  Зараз в Інституті працює 9 дослідницьких  відділів, 2  акредитовані  лабораторії (лабораторія для випробування насіння і лабораторія ґрунтознавства і агроекології) і ряд сервісних підрозділів.   Генетика і селекція рослин, біотехнологія, насінництво, технології вирощування, агроекологія  – ось основні напрями науково-дослідної діяльності Інституту в наші дні.

За останні 50 років в Інституті було створено 918 сортів і гібридів культурних рослин, що отримали визнання на внутрішньому і міжнародному ринках.

Вакансії

На даний момент вільних вакансій нема

Надіслати замовлення

Вакансії