Новини

НЛО чи? Загадкові пошкодження посівів

24.06.2020

Останнім часом до Агроцентру НЕРТУС надходять питання щодо «загадкових» пошкоджень посівів – приблизно округлих плям на полі радіусом близько 10 м, з низькорослими деформованими рослинами (фото 1, 2). Зараз такі плями помічають на посівах соняшнику і кукурудзи.

Часто ці симптоми помилково діагностують як прояви ураження хворобами (фомопсисом, бактеріозом та ін.), пошкодження шкідниками чи гербіцидну післядію.

Насправді все набагато простіше – це наслідки удару блискавки!

Грозові опади «гуляють» Україною впродовж усього червня, вертикальні блискавки влучають у ґрунт, особливо на полях, що знаходяться на підвищеннях рельєфу.

Тому придивіться до симптомів. Осередки з пошкодженими рослинами досить чітко відмежовані, але ступінь пошкодження рослин дещо різниться: рослини в центрі плям пошкоджені більше, на краях – менше. Загальні ознаки: зігнуті та сплющені стебла, іноді з тріщинами, розірваними провідними пучками, з некрозними (відмерлими) ділянками на стеблах та листі (фото 3-6, відео 1).

На жаль, такі рослини вже не відновляться. Деякий час після удару вони зберігають зелене забарвлення, а потім засихають і гинуть (фото 7, 8).

Але заспокоює факт, що це не є осередок розповсюдження інфекційної хвороби чи шкідників, сусіднім рослинам і посіву загалом нічого не загрожує.

Сприймаймо такі влучання блискавки як данину матінці-природі. Бажаємо, щоб надалі удари стихії оминали Ваші поля.

Вакансії