Новини

Нестандартна ситуація з вовчком

16.02.2021

Хочемо підняти одну з найважливіших тем сьогодення. З’явилися нарікання, що гібриди які мають стійкість до вовчку в цьому році пропускають його. Хочемо звернути увагу, що з такими наріканнями зустрічаються не тільки гібриди від нашої компанії, а і більшість мультинаціональних компаній

 

Цю ситуацію пояснив комерційний директор Нертус Агро

Заворін Ігор Євгенович

 

Давайте розглянемо ряд факторів, які впливають на розвиток вовчку в цьому році:

Перша і найважливіша проблема – це засушливий клімат.

У цьому році є деякі області в яких опадів не було 70-90 днів. Соняшник ріс від початку посіву і до цього часу без дощів.

Ті хто посіяв соняшник на початку квітня і до його кінця, мають непогані результати, вовчок з’являється, але соняшнику він не шкодить. Більш пізні посіви, які на цей момент цвітуть, а можливо ще ні, найбільше страждають у зв’язку з проблемою засухи.

 

Забур’яненість посівів

Аграрії сьогодні роблять акцент на вовчку, зовсім не звертаючи увагу на проблеми на своєму полі. Коли поле забур’янене, найбільш амброзією, або іншими бур’янами, тоді у соняшника немає сили боротися і рости, а отже, він і буде не вище коліна. А все тому що поле не оброблено як має бути, з цього випливає ще одна проблема.

 

Економія на препаратах

Проблема в тому, що відбувається неправильна підготовка та обробка ґрунту. Найбільша проблема відбувалася на тих полях, де посів соняшника проводився по загиблим посівам озимих та практично в цілинний ґрунт, де була проведена одна чи дві дисковки. Не було бажання витрачати кошти на ґрунтові гербіциди, культивацію. В минулих роках такий спосіб посіву був поширений, ставку робили на осінь з опадами, але ж у цьому році клімат не дозволяє соняшнику гарно розвиватися там, де сіяли його пізніше.

Соняшник не отримує достатньої кількості вологи. Та не має можливості боротися з забур’яненістю.

 

Монокультура

Є посіви, де соняшник росте на одному полі 5-10 років підряд. На цей факт необхідно звертати неабияку увагу. Всі ми розуміємо, що проблему на таких посівах викоренити майже не можливо.

 

Запилення

Ще одна проблема цього року не запилення кошиків соняшника в центрі, а все тому, що високі температури вплинули на роботу запилювачів (бджіл та ін. комах ), а також скоротили період життєздатності пилку.

 

Так що говорити про проблему тільки вовчку неможливо, тому що, як бачите, є досить багато факторів які заважають нормальному росту та розвитку соняшника.

 

Бережіть свої врожаї!

Вакансії