Створення сучасних конкурентоспроможних гібридів соняшника представляє собою складний технологічний процес, який потребує проведення великої кількості, як польових, так і лабораторних досліджень.
У відділі селекції і генетики сільськогосподарських культур ТОВ «Нертус Агро», проводиться обов’язковий моніторинг вихідного та селекційного матеріалу соняшника на стійкість до вовчка. Оцінка стійкості проводиться за стандартними, загальноприйнятими методиками. Для цього використовуються фітотрони в яких створюються штучні умови весняно-літнього періоду з регульованою тривалістю світлового дня та температурного режиму, що дає можливість рослинам нормально розвиватись. Насіння зразків, що досліджуються, висівається в суміш ґрунту з піском в співвідношенні 2:1 до якої додається насіння вовчка соняшникового із розрахунку 2 г на один ящик. На 45-ту добу після появи сходів, коріння рослин соняшника відмивається від ґрунту і проводиться облік зараження рослин гаусторіями вовчка. При цьому визначається ступінь ураження окремих рослин за кількістю розвинених на коренях гаусторій паразита. Для одержання об’єктивної оцінки на стійкість використовується насіння вовчка соняшникового з популяцій різних регіонів України. За результатами оцінки кращий за стійкістю матеріал залучається до подальшого селекційного процесу.
Також використання фітотронів дозволяє суттєво прискорити процес створення батьківських ліній та гібридів соняшника за рахунок можливості проведення схрещувань між перспективним селекційним матеріалом та одержання експериментальних гібридів, самозапилення ліній з метою досягнення їх гомозиготності, оцінки на стійкість до хвороб та гербіцидів вихідного матеріалу в осінньо-зимовий період. Це, в свою чергу, дає можливість в польових умовах проводити оцінки, обліки і спостереження одержаних в зимовий період гібридів та самозапилених ліній добираючи кращі з них з необхідним комплексом господарсько-біологічних ознак і властивостей. При вирощуванні вихідного та селекційного матеріалу в фітотронах проводяться постійні обліки та спостереження за ростом і розвитком рослин, тривалістю окремих фаз розвитку, вирівнянністю рослин, їх типовістю тощо. Таким чином, досягається скорочення селекційного процесу мінімум вдвічі.